Uğur Işık - Cello Unueils Anatolian Spirit 2005 REUP

Uğur Işık - Cello Unueils Anatolian Spirit (2005)

Kalan Music | MP3 CBR 320 kbps | 14 Tracks | -123 Mb
Genre: Turkish Fusion &Classical Music


Uğur Işık Bio:

Çello sanatçısı Uğur Işık'ın ilk solo albümü 'Cello Unveils Anatolian Spirit', klasik Batı müziğinde yoğunlukla kullanılan çello sazının geleneksel icrasının dışına çıkarak, Anadolu'da kullanılan ezgilerle süslenmiş yeni icra tekniklerinin kullanıldığı başarılı bir çalışma. Tamamen çello ve perküsyonlarla icra edilen albümün düzenlemeleri Uğur Işık ve Fahrettin Yarkın tarafından hazırlanmış. Anadolu'da yaşayan farklı kültürlerin müziklerinden örneklerin yer aldığı albümde, Aşık Veysel'in 'Kızılırmak'ından Eyyûbi Mehmed Çelebi'nin 'Arazbar Peşrevi'ne, Rum ezgisi 'Alamanti'den Ermeni 'Ninni'sine oldukça renkli bir repertuar yer alıyor. Işık, bu ezgileri yorumlarken, bir yandan çellonun sınırlarını zorlarken, diğer yandan geleneksel ezgilerin kendilerine özgü tavırlarını başarıyla koruyor. Dünyada çelloyla icra edilmiş belki de en ilginç çalışmalardan birisi olan 'Cello Unveils Anatolian Spirit' farklı tınılara açık olanlara ısrarla önerilen bir çalışma.

Tracklist:
01- Kadioglu Zeybegi
02- Arazbar Pesrevi
03- Dem
04- Gemiler Giresun'e
05- Rast-i Sagir Pesrevi
06- Haydar
07- Ninni (Ermeni)
08- 11'li
09- La Rosa En Flore (Yahudi)
10- Kizilirmak
11- Ussak Salat-i Kemaliye
12- Rehavi Yuruk Semai (Harp Musikisi)
13- Alamanti (Rum)
14- Acem Ilahi


Hotfile.com | RS.com


Film Ara, Film İzle

Etiketler

Uğur Işık - Cello Unueils Anatolian Spirit 2005 REUP programının en son versiyonunu ve Uğur Işık - Cello Unueils Anatolian Spirit 2005 REUP programına ait crack, serial, pachları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Uğur Işık - Cello Unueils Anatolian Spirit 2005 REUP ait altyazı veya türkçe dublaj içerikleri, mp4 formatında ya da DVDRip halinde çekilmiş görüntülerini bulabilirsiniz. Uğur Işık - Cello Unueils Anatolian Spirit 2005 REUP tam sürümdür ve sorunsuzca kurulabilmektedir. Dilerseniz Uğur Işık - Cello Unueils Anatolian Spirit 2005 REUP türkçe yama (pach) ile türkçe olarakta kullanabilirsiniz. Hepsi bir yana Uğur Işık - Cello Unueils Anatolian Spirit 2005 REUP'i hotfile, rapidshare, filesonic, uploading, fileserve, uploadstation, netload vb birçok download sitesine ait download linklerini bulabilirsiniz.

Yorumlar


Hiç yazılmış yorum bulunmamaktadır.

Yorum Ekle Lütfen site kuralları çerçevesinde yorumlarınızı ekleyiniz...UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.