Windows 7 Localhost 6 Kurulumu Resimli Anlatım

Windows 7 Localhost 6 Kurulumu Resimli Anlatım

Windows 7 32/64 bit kullanan asp coderlerin belkide en çok sorun yaşadıkları konu Windows 7 üzerinde iis (internet information services) 6.0 kurulumu olsa gerek. İşte bu yüzden sizlere windows 7 üzerinde ilk olarak localhostun ve daha sonra iis 6.0 ile Hata sayfa yönetimi yani bir diğer adıyla 404'ün nasıl aktif edileceğini anlatacağım.

İlk olarak size IIS kurulumundan başlayalım:

Bilgisayarınızın Denetim masasına giriniz. Sağ üstten küçük kategorileri seçin ve ordan programler ve özelliklerine giriniz. Karşınıza açılan pencerenin sol tarafından "Windows Özelliklerini Aç veya Kapat" tıklayınız.
Karşınıza küçük bir pencere çıkacaktır. ordan internet information services'in yanında ki boş kutucuğu dolduruyoruz ve yanında ki ile alt sayfalarını açıp aşağıda ki resimde olduğu gibi dolduruyoruz.Burda en çok web yönetimi araçları altında bulunan IIS 6.0 yönetim uyumluluğunun ve onun altındakilerinin seçili olmasına önem gösteriyoruz. Aksi taktirde localhostumuz 7.5 olarak kurulacaktır.
Tüm ayarları yukarda ki gibi yaptıktan sonra "tamam" diyoruz ve IIS kurulmasını bekliyoruz.


IIS kurulumundan sonra ki ayarlar:Denetim masasına tekrar giriyoruz ve bu sefer "Yönetimsel Araçlar" tıklıyoruz.


Açılan pencereden yukarıda ki resimde olduğu gibi "Internet Information Services (IIS) yöneticisi" giriyoruz. Burda dikkat edeceğiniz husus ilk IIS kurulumunda biz 6.0'da kurduğumuz için açılan pencerede hem IIS yöneticisi hemde IIS 6.0 yöneticisi karşımıza çıkacak. Bu yüzden burda dikkat edin ve IIS 6.0 girmeyin.


Karşımıza yukarda ki gibi bir kontrol paneli gelecektir. Biz burdan sağ tarafta IIS bölümü altında ki ASP sağ tıklayıp özellikleri aç diyoruz.


Çıkan alanda Üst yolları etkinleştir ve hataları tarayıcıya gönder alanları False'dir. Siz bunları resimde gördüğünüz gibi True yapıyorsunuz ve IIS ile alakalı ayarları bitirmiş oluyoruz.

Hata Sayfaları (404) ile alakalı kurulum:


Tekrardan IIS yöneticisi alanına geliyoruz (az önce ASP sağ tıklayıp özellikler dediğimiz yer) ve bu sefer IIS bölümü altından ASP değil de "Hata Sayfaları" tıklıyoruz. Açılan pencereden 404 sağ tıklayıp düzenle diyoruz.


Bu alanda yukarıda ki gibi ayarları yaptıktan sonra "tamam" diyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar 404 üzerine geliyoruz ve bu sefer düzenle yerine özellikler diyoruz ve açılan pencerede aynı aşağıda ki gibi düzenlemelerimizi yapıyoruz.


Tüm ayarları yaptıktan sonra "tamam" diyoruz ve açık olan tüm sayfalarımızı kapattıktan sonra artık sizinde Windows 7 üzerine kurulmuş ve sorunsuz çalışan bir localhostunuz olmuş olacaktır.

Bu konuyla alakalı kafanıza takılan soru olursa lütfen konu altında ki yorum alanından sorularınızı sorunuz...


Film Ara, Film İzle
Windows 7 Localhost 6 Kurulumu Resimli Anlatım programının en son versiyonunu ve Windows 7 Localhost 6 Kurulumu Resimli Anlatım programına ait crack, serial, pachları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Windows 7 Localhost 6 Kurulumu Resimli Anlatım ait altyazı veya türkçe dublaj içerikleri, mp4 formatında ya da DVDRip halinde çekilmiş görüntülerini bulabilirsiniz. Windows 7 Localhost 6 Kurulumu Resimli Anlatım tam sürümdür ve sorunsuzca kurulabilmektedir. Dilerseniz Windows 7 Localhost 6 Kurulumu Resimli Anlatım türkçe yama (pach) ile türkçe olarakta kullanabilirsiniz. Hepsi bir yana Windows 7 Localhost 6 Kurulumu Resimli Anlatım'i hotfile, rapidshare, filesonic, uploading, fileserve, uploadstation, netload vb birçok download sitesine ait download linklerini bulabilirsiniz.

Yorumlar


Hiç yazılmış yorum bulunmamaktadır.

Yorum Ekle Lütfen site kuralları çerçevesinde yorumlarınızı ekleyiniz...UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.