ASP Option Explicit Dim Kullanımı

ASP Option Explicit Dim Kullanımı

Option Explicit kısacası ASP'de Dim ile değişkenleri atayarak daha hızlı ve kolay çalışmamızı sağlamak için hazırlanmış bir kod uygulamasıdır.

Option Explicit genel amacı kod düzeneği çok olan sitelerde eşleşmeleri ve sütun isimlerini örneğin bir config dosyası içersinde tutup kolay bir şekilde istediğimiz sayfada (tabi config dosyasını include file ile ilk olarak sayfaya ekledikten sonra) bu değişkenleri kullanmamızı sağlasıdır..

Bu uygulamaya örnek vermek gerekirse;

<%
Option Explicit
dim degeradi 'degeradi sütun yerine kullanmak istediğiniz kısa isim alanıdır
degeradi = "SadeceDownload"
%>

Yukarıda degeradi'na SadeceDownload atadık ve bu sayede <%=degeradi%> nerde kullanırsak o alanda SadeceDownload yazısı çıkacaktır..

Burda dikkat edilmesi gereken bu işlemin daha çoğunlukla sql tablolarınızda kullanacağınız sütünların çokluğuna göre kullanmanıdır. Ayrıca dim fonksiyonu birden fazlada kullanılabilir, örneğin;

<%
Option Explicit
dim degeradi 'degeradi sütun yerine kullanmak istediğiniz kısa isim alanıdır
degeradi = "SadeceDownload"

dim degeradi2 'degeradi2 sütun yerine kullanmak istediğiniz kısa isim alanıdır
degeradi2 = "ASP Dersleri"
%>

Film Ara, Film İzle
ASP Option Explicit Dim Kullanımı programının en son versiyonunu ve ASP Option Explicit Dim Kullanımı programına ait crack, serial, pachları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra ASP Option Explicit Dim Kullanımı ait altyazı veya türkçe dublaj içerikleri, mp4 formatında ya da DVDRip halinde çekilmiş görüntülerini bulabilirsiniz. ASP Option Explicit Dim Kullanımı tam sürümdür ve sorunsuzca kurulabilmektedir. Dilerseniz ASP Option Explicit Dim Kullanımı türkçe yama (pach) ile türkçe olarakta kullanabilirsiniz. Hepsi bir yana ASP Option Explicit Dim Kullanımı'i hotfile, rapidshare, filesonic, uploading, fileserve, uploadstation, netload vb birçok download sitesine ait download linklerini bulabilirsiniz.

Yorumlar


Hiç yazılmış yorum bulunmamaktadır.

Yorum Ekle Lütfen site kuralları çerçevesinde yorumlarınızı ekleyiniz...UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.