İshihara Renk Körlüğü Test Kitabı

İshihara Renk Körlüğü Test Kitabı

İshihara Renk Körlüğü Test Kitabı
Resmi Ishihara (ishihara) testi kitabı renk körlüğü tespiti ve renk körlüğü derecesinin belirlenebilmesi ve kesin sonuçlar elde edilmesi için lens dünyası ltd.şti tarafından geliştirildi. Bilgisayar yardımı ile internet ortamından yapılan testlerin doğru ve kesin sonuçlar üretmemesi üzerine, hastane yada doktorlarda bulunan test kitaplarının bir hayli eski olması sebebiyle renk körlüğünün tespiti ve derecesi hakkında kesin sonuçlar elde edilmesi için renk körlüğü tespit kitabı oluşturuldu. Bilgisayar ve yazıcı aracılığı ile basılan renk körlüğü testleri yanıltıcı olabiliyor! Bilgisayar görüntüsü üzerinden yapılan renk körlüğü testine asla güvenmemeniz gerekiyor. Çünkü her bilgisayarın monitörü ve ekran özellikleri renklerin farklı algılanmasına sebep oluyor. Özellikle internet üzerindeki resim ve grafikler yolu ile renk körlüğü testi yapılması doğru sonuçları ortaya koymayabiliyor.

Ishihara testi yapabilmek için uluslar arası standartlarda bir test yöntemi ve kalibre edilmiş bir test kitabı zaruri bir ihtiyaçtır! Renk Körlüğü testinde bulunan renk levhalarının Doğru CMYK ve Pantone ile ile kalibre edilmelidir.

Resmi Ishihara Renk Körlüğü Test kitabı tam ve kısmi olarak konjenital renk körlüğü ve kırmızı-yeşil körlüğünü tespit etmek için basit ve güvenilir bir yöntem olarak tüm dünyada kabul gören bir yöntemdir.

Renk körlüğünde yanlış bir teşhisin sorumluluğu hafife alınmamalıdır. Ishıhara testi renk körlüğünün tespiti ve derecesini elirleyebilmek için en güvenilir yöntemdir. Sahip olduğunuz Ishıhara test kitabınızın tamamen yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?

Renk körlüğü tespiti ve renk körlüğü derecesini belirlemek amacı ile kullandığınız Ishihara testiniz ilk öğretim öncesi çocuklar için grafik ve şemalar içeriyor mu?

Bir çok insanın internet üzerinde bulunan renk körlüğü testleri yardımı ile renk görme eksiklikleri olduğunu düşünmemeliler! internet üzerindeki renk körlüğü testleri gerçek renk kodlarına sahip değiller. Solgun ve cansız ishihara test plakaları sizi her zaman yanıltabilir..

Ayrıca renk körü olan kişilere renk körlüğü testi yapılan mekan gerekli aydınlatma ve ışık oranına sahip olmalıdır. Örnek olarak optik muayene yapılan loş bir mekanda renk körlüğü testi yapılması ve çıkan sonuçlara güvenilmesi son derece yanlış bir uygulama olabilir..

Renk görme, renkleri algılama göze giren ışık miktarına bağlıdır, örnek olarak karanlık bir ortamda sağlıklı gözler dahil renkleri algılamakta sorun yaşarlar. Renk görme eksikliği bulunan kişiler daha aydınlık ortamlarda ishihara testini daha yüksek bir başarı ile okumalarının nedeni göze giren ışık miktarı ile ilgilidir.

Film Ara, Film İzle
İshihara Renk Körlüğü Test Kitabı indir


Etiketler

İshihara Renk Körlüğü Test Kitabı programının en son versiyonunu ve İshihara Renk Körlüğü Test Kitabı programına ait crack, serial, pachları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra İshihara Renk Körlüğü Test Kitabı ait altyazı veya türkçe dublaj içerikleri, mp4 formatında ya da DVDRip halinde çekilmiş görüntülerini bulabilirsiniz. İshihara Renk Körlüğü Test Kitabı tam sürümdür ve sorunsuzca kurulabilmektedir. Dilerseniz İshihara Renk Körlüğü Test Kitabı türkçe yama (pach) ile türkçe olarakta kullanabilirsiniz. Hepsi bir yana İshihara Renk Körlüğü Test Kitabı'i hotfile, rapidshare, filesonic, uploading, fileserve, uploadstation, netload vb birçok download sitesine ait download linklerini bulabilirsiniz.

Yorumlar


Hiç yazılmış yorum bulunmamaktadır.

Yorum Ekle Lütfen site kuralları çerçevesinde yorumlarınızı ekleyiniz...UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.