Vmware VSphere Client hesabından sanal sunucunun disk alanını genişletmek

Vmware üzerinden bir disk alanını büyütme işlemini yapabilmemiz için ilk olarak VSphere Client hesabımıza giriş yapıyoruz. Giriş yaptığımız client hesabından mevcut ip adresimiz altın bulunan sanal sunuculardan hangisi ile işlem yapılacak ise üzerine seçerek sağ tuş ile "Edit Settings..." seçeneğini tuşluyoruz. Bu işlem sonrasında karşımıza sanal sunucumuzun özelliklerini belirten bir pencere gelecektir ve bu alandan boyutunu büyüteceğimiz hard disk seçerek sağ tarafta ki provisioned Size alanından diskimizin boyutunu belirliyoruz. Ayarlamak istediğimiz disk boyutunu belirledikten sonra sağ altta ki "ok" butonuna basarak verilerin işlenmesi ve açılan pencerenin kapatılmasını sağlıyoruz. 

NOT: Disk alanını büyüttüğünüzde otomatik sanal sunucunuzun üzerinde gözükmez ve gözükmesi için sunucunuzu yeniden başlatmanız gerekmektedir. Bu işlemi ister sunucunuza bağlanarak isterseniz VSphere Client hesabınızda bulunan restart butonundan yapabilirsiniz.

Sunucumuza restart attıktan sonra direk sunucumuza bağlanıyoruz ve Server Manager (daha çoğunlukla başlat menüsü sırasında bulunur) açarak storage menüsü altından Disk Management seçiyoruz ve karşımıza disk alanlarımızın yanı sıra Unallocated yani Ayrıştırılmamış saf alanımız gözüküyor. Burada yapmamız gereken ayrılmamış yani unallocated alanımızın gözüktüğü Diskin üzerini tıklayarak sağ tuşa basıyoruz ve açılan ekrandan Extend volume seçeneğini tıklayarak karşımıza açılan birim genişletme kurulumundan ilerliyoruz. Bu işlem sırasında herhangi bir veriniz gitmez ve next - next - finish diyerek işlemi bitirebilirsiniz.

Film Ara, Film İzle

Etiketler

Vmware VSphere Client hesabından sanal sunucunun disk alanını genişletmek programının en son versiyonunu ve Vmware VSphere Client hesabından sanal sunucunun disk alanını genişletmek programına ait crack, serial, pachları bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Vmware VSphere Client hesabından sanal sunucunun disk alanını genişletmek ait altyazı veya türkçe dublaj içerikleri, mp4 formatında ya da DVDRip halinde çekilmiş görüntülerini bulabilirsiniz. Vmware VSphere Client hesabından sanal sunucunun disk alanını genişletmek tam sürümdür ve sorunsuzca kurulabilmektedir. Dilerseniz Vmware VSphere Client hesabından sanal sunucunun disk alanını genişletmek türkçe yama (pach) ile türkçe olarakta kullanabilirsiniz. Hepsi bir yana Vmware VSphere Client hesabından sanal sunucunun disk alanını genişletmek'i hotfile, rapidshare, filesonic, uploading, fileserve, uploadstation, netload vb birçok download sitesine ait download linklerini bulabilirsiniz.

Yorumlar


Hiç yazılmış yorum bulunmamaktadır.

Yorum Ekle Lütfen site kuralları çerçevesinde yorumlarınızı ekleyiniz...UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.